Prawo grawitacji, prawo przyciągania

Newton zauważył, że jabłka zawsze spadają pionowo (prosto w dół). Jabłka nigdy nie upadają na boki. Ponieważ jabłka padają w jednym kierunku, pionowo, zamiast prędkości, naukowcy nazywają to prędkość ruchu.

Trudno wyolbrzymiać znaczenie wpływu na historię nauki, którą wytworzył ten wielki sukces teorii grawitacji oraz prawo przyciągania. Porównajmy zamieszanie, brak zaufania oraz niepełną wiedzę, która przeważała we wcześniejszych wiekach, kiedy nie było końca debaty i paradoksy, z jasnością i prostotą tego prawa - fakt, że wszystkie księżyce, planety i gwiazdy są tak proste oznacza że istnieje reguła która rządzi nimi, a następnie, że człowiek może to zrozumieć i wywnioskować, jak planety powinny się poruszać!

To jest powód sukcesu nauk w kolejnych latach, ponieważ dało to nadzieję, że inne zjawiska świata mogą mieć tak piękne, proste prawa jak prawo przyciągania.

Oczywiście istoty ludzkie miały podstawowe zrozumienie tej siły od niepamiętnych czasów. A jeśli chodzi o nasze nowoczesne zrozumienie grawitacji, kredyt zaufania jest należny jednemu człowiekowi, który odcyfrował jego właściwości i opisał jak rządzi wszystko wielkimi i małymi cząstkami we wszechświecie. Chwała sir Isaacowi Newtonowi. Dzięki niemu w Wielkiej Brytanii fizyka i matematyka z 17 wieku, dały nam rozumienie Wszechświata i Prawa, które nim rządzą. Będą one na zawsze zrozumiałe. Tak jak prawo przyciągania.

Co się dzieje, gdy siły pływowe stają się większe niż wewnętrzna grawitacja obiektu? Obiekt jest rozdarty. Dzieje się tak, gdy księżyc zbliża się do swojego pierwotnego punktu. Siły pływowe wzrastają, gdy prawo przyciągania daje odległość między planetą a księżycem. Staje się wówczas mniejsza różnica, aż równowaga księżyca zostanie zakłócona w licznych małych ciałach. Jest to początek pierścieni wokół Saturna i innych światów Jowisza.

Inni też zauważyli prawa rządzące wszechświatem. Daniel Gilloon, przedstawiciel Międzynarodowego Stowarzyszenia Pracowników Teatralnych jako przedstawiciel związku zawodowego, mówi, że aresztowania jego członków stały się tak rutynowe, że przywódcy musieli się angażować.

Teraz, kilka razy w miesiącu, prezes IATSE zasiada w swoim gabinecie, aby wysłać listy do lokalnego D.A.s, w imieniu tego lub innego członka, wyjaśniając, czym jest prawo przyciągania. W swojej branży Gilloon dodaje, że takie prawa jak prawo przyciągania są nie tylko powszechne, ale w rzeczywistości obowiązkowe do poznania.

Osoby które nie wiedzą czym jest prawo przyciągania, mogą być nie tylko dyscyplinowani w niektórych kręgach, ale również mogą zostać zwolnione . Zdarza się to cały czas.

Komentarze